هیات‌های مذهبیِ محرم رعایت پروتکل‌ها را جدی ‌بگیرند

هیات‌های مذهبیِ محرم رعایت پروتکل‌ها را جدی ‌بگیرند
فرماندار قم اضافه کرد: در جلسه‌های توجیهی که برای هیات‌های مذهبی گذاشته می‌شود، مرکز بهداشت هم حضور داشته باشد و آن ها را آگاه کنند، چون تمامی مسئولیت این موارد به عهده مسئولان هیات‌ها است و آن ها باید رعایت پروتکل ها را در هیات های خود جدی بگیرند.

به گزارش نجوا خبر، عباس ذاکریان شامگاه سوم مرداد در سی و سومین جلسه قرارگاه عملیاتی طرح شهید سلیمانی و کارگروه نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی در تالار امام رضا(ع) فرمانداری گفت: خادمان حرم حضرت معصومه (س) و مسجد جمکران باید از ماسک استفاده کنند تا زائران نیز به الزام زدن ماسک را بیشتر رعایت کنند.

فرماندار قم اظهار کرد: اگر خادمان ماسک داشته باشند، زائران و کسانی که وارد این اماکن مقدس می‌شوند نیز مسائل بهداشتی را جدی تر می‌گیرند.

وی با تاکید بر توجیه و اقناع‌سازی خادمان حرم و جمکران مبنی بر ضرورت استفاده از ماسک گفت: نظارت‌ها بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید تشدید شود و خادمان سلامت که کارهای زائران را رتق و فتق می‌کنند نیز به استفاده از ماسک تذکر دهند.

فرماندار قم در ادامه کمک دستگاه‌هایی مانند هلال احمر را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: در بحث مراسم‌های آیینی بیشترین قشری که مقررات بهداشتی را رعایت کردند، هیئت‌های مذهبی بودند.

ذاکریان تصریح کرد: اهتمام مسئولان به استفاده از ماسک، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برای پایبندی بقیه افراد به این مسائل ضروری می‌باشد.

وی همچنین با اشاره به شیوع بیمار التور در استان‌های غربی کشور تاکید کرد: بیماری وبا نیز جدی است، از این رو می‌طلبد که در هیئت‌های مذهبی و ایستگاه‌های صلواتی با جدیت به این موضوع پرداخته شود، عمده بحث نیز این است که آموزش گذاشته شود.

فرماندار قم اضافه کرد: در جلسه‌های توجیهی که برای هیئت‌های مذهبی گذاشته می‌شود، مرکز بهداشت هم حضور داشته باشد و مسئولان هیئت‌ها را آگاه کنند، چون تمامی مسئولیت این موارد به عهده مسئولان هیئت‌ها است و آنها باید رعایت پروتکل‌ها را در هیئت های خود جدی بگیرند.

ذاکریان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه فرایند صدور مجوز برای برپایی موکب‌ها و ایستگاه‌های پذیرایی از عزاداران حسینی باید تسهیل شود، بیان داشت: گام اول این است که با رعایت حداقل دستورالعمل‌ها، موکب‌ها را مجوزدار کنیم و همچنین با آموزش لازم، اقناع کافی انجام دهیم.

وی بیان کرد: سامانه‌ای که در شهرداری برای صدور مجوز برپایی ایستگاه‌های صلواتی ایجاد شده، به لحاظ زیرساخت‌های فن‌آوری اطلاعات روان نیست، و کسی که متقاضی است باید زمان زیادی را برای این کار صرف کند.

 


لینک کوتاه https://www.najvakhabar.ir/news/1248

دیدگاه‌ها

در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.